V obřadní síni radnice vedení města přivítalo zahraniční studenty i pedagogy

20. 10. 2021 · 2 minuty čtení · 10 fotografí · 1 video

Francouzští studenti či pedagožky z pěti zemí Evropy mohli ocenit krásu obřadní síně na hustopečské radnice. Do Hustopečí zavítali v rámci projektu Erasmus a u toho jsme nemohli s naší kamerou chybět.


Město Hustopeče se může pyšnit úrovní vzdělávání. Pokryty jsou všechny stupně – od mateřských škol až po ty střední. Přesto, že město není zřizovatelem všech místních škol, navazuje s nimi spolupráci a nastávají i chvíle, kdy se na radnici vedení města setkává se studenty zahraničními. Jedním z těchto okamžiků byl čtvrtek 14. října, kdy v doprovodu místních gymnazistů dorazili za starostkou Hanou Potměšilovou studenti z Francie. „Jedná se o projekt Erasmus KA2, který se týká výměny studentů s francouzskou školou v Le Mans – je to zemědělsky a ekonomicky zaměřená škola a mým partnerem je Sebastian, který je koordinátor tohoto projektu,“ seznamuje nás gymnazijní učitelka Jarmila Čeperová se svým francouzským kolegou. „Název projektu zní Let´s take a CLIL together, tedy využívání jazyka v přírodních vědách, letos jsme se zaměřili na představení našeho kulturního bohatství UNESCO,“ dodává Čeperová. Na dvacítku francouzských studentů čekal bohatý program jak vzdělávací, sportovní, tak kulturní. Ochuzeni o zážitky z cizí země nebudou ani hustopečští gymnazisté. „V neděli ráno odjíždíme společně do Francie, kde našich 24 studentů a 3 učitelé stráví opačný program, který nám připraví francouzská škola,“ zakončuje povídání Čeperová.

Starostka Potměšilová přivítala účastníky projektu v obřadní síni radnice, kde jim za simultánního překladu do francouzštiny představila historii i současnost města. Sama starostka ocenila podobné projekty a podporuje jejich rozvoj „Výměny zkušeností ze zahraničí je to nejlepší, co mohou žáci, studenti i učitelé získat. Loňský koronavirový rok bohužel této výměně nepřál a ať jsme nebo nejsme zřizovateli škol v Hustopečích je potřeba tyto aktivity podporovat. I my, jako město, se na rádi podílíme alespoň tím, že účastníkům výměnných pobytů umožníme se potkat na půdě radnice,“ shrnuje spolupráci se školami starostka.

Další příležitostí, kdy v obřadní síni radnice bylo možno slyšet cizí jazyky, bylo pondělí 18. října. Základní škola Komenského zde v rámci projektu Erasmu přivítala 19 pedagožek z pěti zemí Evropy – Turecka, Řecka, Španělska, Rumunska a Polska. Solí a chlebem je přivítal krojovaný pár žáků z Komendy a u účastnic projektu sklidily obrovský ohlas.

-otah-

odebírejte přes RSS