Přednáškou měl původně provázet pan RNDr. Miroslav Sedláček, toho byla na poslední chvíli nucena zastoupit paní učitelka Čeperová, která učí biologii a chemii na místním gymnáziu. Ta pak představila třicet chráněných oblastí Brna a posluchače přednášky se snažila namotivovat k navštívení těchto oblastí. Především doporučovala místa jako je Stránská skála nebo Kamenný vrch. „Na Kamenném vrchu v současnosti kvete asi šest set trsů Koniklece velkokvětého, což je největší lokalita Koniklece na světě,“ překvapila nás paní Čeperová.
Jestliže vás zajímá víc a často přemýšlíte, kam se vydat na výlet, zavítejte do knihovny a inspirujte se výstavou. Zde jsou jednotlivá místa náležitě popsána a tak se dozvíte, na jakou floru se těšit.
Máte-li pocit, že jste si dlouho nekoupili žádnou knihu, můžete to udělat přímo v knihovně. Do konce března sem lidé nosili knihy, co už nečtou, nepotřebují, nebo nevědí, co s nimi. Kdokoliv se teď v otevírací době může na burzu přijít podívat a probrat se množstvím knih, kde si jistě každý najde to svoje.
Duben ale rozhodně není posledním měsícem, kdy se v knihovně něco děje. „Do budoucna plánujeme tolik přednášek! Už máme dokonce naplánováno na rok 2020,“ sděluje nám nadšeně knihovnice Unverdorbenová. V květnu do knihovny zavítá paní Martina Vitnerová s přednáškou Osudové ženy. Ta by měla pojednávat o spisovatelkách Boženě Němcové a Karolíně Světlé.
Samozřejmostí je také další výstava. Ta májová ponese název V pálavských humnech a bude se jednat o fotografie, které poskytli manželé Skálovi.
-slam-